Перший весняний велопікнік в Мукачево – один з перших заходів в рамках проекту «Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – Карпатська мережа»

17 квітня, в неділю, на набережній міста Мукачева №1 було проведено "Перший весняний велопікнік", організований ГО «Молодіжні ініціативи Закарпаття». До організації заходу долучилися також представники ГО ФОРЗА та Мукачівської міської ради, які є партнерами проекту «Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – Карпатська мережа», що реалізується в рамках Норвезького грантового механізму, пріоритету транскордонного співробітництва Словаччини.
Tака ініціатива як весняний велопікник була підтримана українськими партнерами проекту, адже пропагування ширшого використання велосипедів, на що й був спрямований велопікнік, сприяє досягненню однієї з цілей проекту - покращення міської мобільності та міського середовища в цілому. Представник ГО ФОРЗА, координатор проекту Купцова Світлана під час привітального слова проінформувала присутніх про заходи та основні цілі проекту, запросила всіх до участі у Європейському тижні мобільності, що проводиться щорічно 17-22 вересня.
У змаганнях, які відбулися під час велопікніку, взяли участь більше 50 осіб, дітей та дорослих – мукачівці прийшли цілими сім’ями.
Цікавими та повчальними були майстер-класи від представників Служби порятунку та поліції м.Мукачева щодо надання першої медичної допомоги, від представників вело-магазинів – щодо основ догляду за велосипедом, а завершився перший весняний велопікник масовим велозаїздом містом, до якого могли приєднатися усі бажаючі.
Зареєстровані учасники велозмагань отримали від ГО ФОРЗА світловідбиваючі жилети для безпечного руху на велосипеді у темрява та значки ЄТМ. Фотоархів за посиланням: https://picasaweb.google.com/113805013373103711164/6277461451693164929?a...
Довідково: Головною метою проекту є підвищення рівня якості природного та міського середовища транскордонної території шляхом запровадження підходів сталої мобільності в містах та районах Закарпаття та Пряшівського і Кошицького країв Словаччини. Основними заходами проекту є запровадження тривалих заходів та форм пересування, спрямованих на зменшення частки використання приватних автомобілів на користь більш екологічних видів транспорту; підвищення обізнаності населення про важливість переходу міст на більш сталі види транспорту та форми пересування задля покращення умов комфортного проживання в містах, підвищення якості повітря, зниження шумів та покращення здоров‘я населення. В рамках проекту буде створено Карпатську мережу Європейського тижня мобільності, до якої увійдуть органи місцевого самоврядування та організації, які працюють над покращенням міської мобільності, покращено міське середовище за рахунок постійних заходів мобільності, підтримано кампанії Європейського тижня мобільності в містах транскордонної території, відібраним громадам встановлено вело стоянки та інформаційні стенди про маршрути громадського транспорту.