Мукачево знов серед кращих у сталій міській мобільності

Наприкінці квітня відбувся завершальний інформаційний семінар в рамках проекту «Європейський Тиждень Мобільності - Карпатська мережа», який допоміг підвести підсумки реалізації проекту та обговорити наступні кроки участі закарпатських міст, містечок та сіл в загальноєвропейській ініціативі Європейський Тиждень Мобільності.

Особливим пунктом програми семінару стало нагородження переможців конкурсу постійних заходів зі сталої міської мобільності, який тривав в області протягом вересня 2016 - січня 2017 року. Спеціальний приз – авторську скульптуру «Велосипедист», отримало місто Мукачево за свій внесок у створення комфортних та безпечних умов пересування пішоходів, велосипедистів та маломобільних осіб протягом 2016 року в рамках участі у Європейському Тижні Мобільності. За перемогу змагалися три міста – Мукачево, Перечин та Рахів. Кожне з них здійснило покращення умов для користувачів громадського транспорту, велосипедистів та пішоходів, що, в цілому, сприяло підвищенню комфортності проживання мешканців.

У Мукачеві здійснили капітальний ремонт внутрішньоквартальних проїздів та тротуарів, влаштували пониження на пішохідних переходах, облаштувало пішохідні доріжки в парку Перемога та збудували 1,5 км велосипедної доріжки. Рахів свою роботу зосередив на відновленні мостів та будівництві берегоукріплень, облаштуванні нових зупинок автобусів, оновленні пішохідної зони в центрі міста, а Перечин встановив три велосипедні стоянки та чотири нові автобусні зупинки, з‘єднавши один з мікрорайонів із центром міста.

В якості нагороди за свою роботу кожне з названих міст отримало три велостоянки, 15 дорожніх знаків згідно потреби, а також інформаційні банери та інфостенди для візуалізації під час заходів Європейського тижня мобільності та для постійних заходів.

Важливо, що вже не перший раз активним учасником семінарів ЄТМ є Патрульна поліція Ужгорода та Мукачева. Валерій Найман, ознайомив присутніх з планами поліцейських щодо влаштування навчального майданчику для вивчення правил дорожнього руху для дітей та для учасників курсів на отримання водійських прав та ще раз наголосив на необхідності дотримання правил дорожнього руху усіма учасниками, навівши сумну статистику ДТП на наших дорогах, а також розповівши про заходи, що проводяться поліцією для різних категорій населення з метою профілактики ДТП та запобігання нещасних випадків на дорогах.

Під час семінару також говорили про тему ЄТМ 2017 року: «Чиста, спільна та розумна мобільність» під гаслом «Разом ефективніше» та обговорювали заходи, які громади можуть проводити в 2017 році.

Цікавим практичним завданням для учасників було розробити план заходів до ЄТМ, враховуючи почуту інформацію щодо теми цього року. Ще раз приємно вразило те, що наші активісти підходять до таких завдань дуже творчо та неординарно: створення нового туристичного маршрута, конкурс фотографії на тему ЄТМ 2017, спільне патрулювання на велосипедах поліції та активістів, супровід школярів велопатрулем, створення інституту шкільних регулювальників руху, еко-акція, «День сім‘ї», створення груп здоров‘я, «тижнева подорож перлинами Рахівщини»! Якщо буде можливість втілити в життя бодай частину запропонованих «цікавинок», то можна впевнено сказати: кампанія ЄТМ 2017 стане яскравою і ефективною. А зацікавленість представників громад Рахівщини темою мобільності дає упевненість, що кількість учасників ЄТМ з Рахівського району в 2017 році зросте.

Загалом, семінар дозволив ще раз нагадати містам та селам Закарпаття, що слід і далі працювати у сфері покращення інфраструктури для велосипедистів та пішоходів, маломобільних осіб та людей з інвалідністю, беручи на озброєння існуючий досвід та втілюючи власні ідеї у життя. 

Фотозвіт зустрічі сожна переглянути тут: https://goo.gl/photos/AZHQV2Mr5Uk8L3Vn9

Довідково: Проект "Європейський тиждень мобільності - Карпатська мережа" впроваджувався за фінансової підтримки Королівства Норвегія за спів-фінансування Уряду Словацької Республіки протягом 2015-2017 рр.