7-8 квітня 2015 року здійснено ряд чергових заходів в рамках в міжнародного проекту «HYDROFOR: системи оптимального ведення лісового господарства, спрямовані на посилення гідрологічної ролі лісів у попередженні паводків у басейні річки Бодрог» (реєстраційний номер HUSKROUA/1101/262). Виконавцями проекту, який реалізується з жовтня 2013 року в рамках програми Транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна, за фінансової підтримки Європейського Союзу, є ГО «ФОРЗА», Національний лісовий центр Словаччини та УкрНДІгірліс.
Проект виконується на сусідніх територіях України й Словаччини в водозборі річку Бодрог. В Україні - це території шести підпорядкованих Закарпатському ОУЛМГ державних підприємств лісового господарства, які розташовані в басейнах рік Уж і Латориця.
Завданнями проекту є здійснення гармонізованого транскордонного дослідження взаємозв’язку ведення лісового господарства та способів утримання ландшафтів із гідрологічними функціями лісів. Проектом передбачено створення умов для покращення ведення лісового господарства шляхом розробки для управлінців та лісівників-практиків комплексних рекомендацій щодо способів і методів посилення функції лісу з регулювання паводків, а також створення двох демонстраційних ділянок на гірських водозборах.
З метою забезпечення ефективної реалізації вищезгаданих завдань, начальником Закарпатського ОУЛМГ Липчеєм М.С. на базі Полянського лісництва, що є модельною територією проекту, проведена нарада, на якій вирішувались питання визначення та облаштування демонстраційних ділянок. В нараді прийняли участь: від ДП «Свалявське лісове господарство» - директор Дуфинець О.О., головний інженер Сенько В.Д., лісничий Матушак Т.В.; від ДП «Міжгірське лісове господарство» директор Барна І.Ю.; від Закарпатського лісотехнічного коледжу – директор Ковалишин Р.В.; від ГО «ФОРЗА» - керівник Лойко Л.А., менеджер Дербаль Ю.Ю.; від УкрНДІгірліс - директор Парпан В.І., перший заст. директора з наукової роботи Коржов В.Л.
Керівник ЗОУЛМГ підкреслив важливість міжнародної співпраці з лісівниками Словаччини та необхідність обміну досвідом та сучасними підходами у веденні лісового господарства, а також актуальність проекту, оскільки ліси Карпатського регіону як екосистеми, відіграють важливу водорегулюючу і протипаводкову роль для даної транскордонної території.
На основі обговорень та огляду лісових масивів прийнято рішення щодо облаштування двох демонстраційних ділянок в ДП «Свалявське лісове господарство» і ДП «Перечинське лісове господарство». На цих ділянках планується здійснити комплекс заходів, спрямованих на покращення гідрологічної ролі гірських лісових територій. Демонстраційні ділянки служитимуть для підвищення рівня знань не тільки для працівників лісової галузі, а й водного господарства, представників органів місцевого самоврядування, сільських громад, представників бізнесу тощо.
Після наради, протягом двох днів здійснювались організаційно - технічні роботи з вибору розташування ділянок, та визначення і узгодження конкретних дій, спрямованих на їх облаштування та оформлення.
Орієнтовно в червні місяці 2015 року на демонстраційних ділянках відбудуться спільні семінари для українських та словацьких лісівників а також для громад, розташованих у басейні річок Уж та Латориця.