Заняття з лісової педагогіки та квест для лісових рейнджерів

20-21 серпня 2017 року у селі Лумшори проходив заключний захід у рамках проекту "Юні лісові рейнджери", на якому зібралися представники п‘яти клубів «Юних лісових рейнджерів» для навчання, спілкування, обміну досвідом роботи клубів, підведення підсумків та планування роботи на майбутнє. Проект «Юні лісові рейнджери» втілюється в життя Центром громадських ініціатив (http://ci-center.org) за фінансової допомоги Лісової Служби США задля того, щоб діти і підлітки більше дізнавалися про лісові екосистеми та роботу, пов‘язану з лісовими ресурсами.
У зустрічі клубів «ЮЛР» взяли участь і представники ГО «ФОРЗА», які в рамках проекту «Кваліфіковані лісівники = кращі ліси» провели навчальні сесії для учасників. 20 серпня Дербаль Юрій, експерт з питань лісового господарства ГО «ФОРЗА», взяв участь у спільному поході на Полонину Руну, під час якого було подолано біля 24 км, він надавав під час зупинок цікаву інформацію про навколишні лісові ділянки та умови ведення лісового господарства у гірській місцевості.
21 серпня до роботи доєдналася Світлана Купцова, експерт з лісової педагогіки ГО «ФОРЗА». Для початку учні різних клубів були об’єднані в змішані групи, причому дуже цікавим був сам підхід до об’єднання: учні отримали паззлики розрізаних на шість частин п’яти схожих листівок, які мали відповідно скласти. Після цього команди обирали капітана, назву, девіз та готували креативне представлення своєї команди. Далі почалися заняття з лісової педагогіки, зокрема, безпосередньо в найближчій ділянці лісу відбулося практичне інтерактивне навчання основам багатофункціонального веденню лісового господарства та принципів наближеного до природи лісівництва зі знайомством з професійними інструментами для інвентаризації лісів – висотоміром, повнотоміром, електронною мірною вилкою тощо, вправи лісової педагогіки, такі, як «Розмова про літній ліс: тварини, птахи, що відбувається з деревами», «Оцінка екологічного сліду», «Вгадування звуків лісу».
Але найбільшу цікавість викликала в учасників участь у квесті «Про ліс у лісі». Учні були ознайомлені з правилами квесту, капітани отримали підказки до локацій квесту, яких було п’ять. На кожній локації помічники організатора квесту (велика подяка керівникам клубів «ЮЛР», які з радістю погодилися допомогти у виконанні цього завдання) чекали на команди, контролювали час та проходження завдання, нараховували бали, які записували у свою картку та у картку команди, та давали підказку до наступної локації квесту та конверт з частиною центрального завдання. Всі команди мали пройти усі п’ять локацій квесту, а це були: «Асоціативне лісове меморі», «Дерев’яна вежа», «Лісовий крокодил», «Склади слово», «Смуга лісових перешкод» , а потім мали змогу перейти до виконання центрального завдання. За всі завдання команди отримували балі, які були в кінці підраховані, і в результаті учасники команди-переможниці отримали термокружки, усі учасники отримали на пам'ять брелоки та світловідбивачі «Я люблю ліс», а помічники організатора – календарі настінні квартальні та методичну літературу.
Сподіваємося, що наша спільна робота була цікавою і пізнавальною для усіх учасників зустрічі, та запрошуємо ознайомитися з фотозвітом ГО «ФОРЗА» за посиланням:
https://photos.google.com/album/AF1QipMLbc139g703_e-_B0GKaZT-J59XBPAVF1r...

Довідково: Проект «Кваліфіковані лісівники = кращі ліси» реалізується в рамках і за фінансової підтримки Міжнародної Програми Лісової Служби Департаменту сільського господарства США. Метою проекту є покращення спроможностей, зокрема, практичних знань та навичок лісівників -практиків та студентів-лісівників щодо багатофункціонального наближеного до природи ведення лісового господарства, його підходів та інструментів.