9-10 лютого цього року у місті Жидачеві зібралися представники п‘яти клубів «Юних лісових рейнджерів» для навчання, спілкування та обміну досвідом роботи клубів. Проект «Юні лісові рейнджери» втілюється в життя Центром громадських ініціатив (http://ci-center.org) за фінансової допомоги Лісової Служби США задля того, щоб діти і підлітки більше дізнавалися про лісові екосистеми та роботу, пов‘язану з лісовими ресурсами. П‘ять клубів «ЮЛР», а саме Рахівський, Жидачівський, Маневицький, Чернівецький та Ратненський були обрані в ході конкурсу, що проводився у Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Волинській областях України.
У зустрічі клубів «ЮЛР» взяли участь і представники ГО «ФОРЗА» та Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру, які в рамках проекту FORSOC: Ліси для суспільства – ліси без бар‘єрів провели навчальні сесії для учасників, зокрема практичне інтерактивне навчання багатофункціональному веденню лісового господарства та принципам наближеного до природи лісівництва зі знайомством з професійними інструментами для інвентаризації лісів, вправи лісової педагогіки, такі як «Брама Лісу», «Ланцюг живлення», Лісові асоціації та лісовий караван, «Хто я», «Як росте ліс», «Сови та миші», «Звуки лісових мешканців», роботу в групах з дослідження усього, що виготовлене з деревини, обговорення функцій лісу і складання карти функцій лісу тощо.
Для нас цікаво і приємно було познайомитися і з учасниками клубів «Юних лісових рейнджерів» і з їх активними керівниками, які присвячують свою роботу і час навчанню та вихованню освічених і екологічно-свідомих людей.
Фотозвіт тут: https://goo.gl/photos/ZEWzR9s9BCFcT5ib8
Довідково: Проект «Ліси для суспільства - ліси без бар'єрів» (CBC01013) спрямований на створення транскордонного партнерства, яке сприятиме розвитку екологічного туризму та лісової освіти і популяризації культурної та природної спадщини на прикордонних територіях. Проект має на меті поліпшити можливості багатофункціонального ведення лісового господарства шляхом надання громадських послуг для відвідувачів лісу, туристів, дітей та молоді, в тому числі інвалідів. Координатор проекту – Національний лісовий центр у Зволені, Словаччина. Партнери проекту: Міські ліси Кошице, Церковні ліси Про Популо Попрад, лісовий коледж в Пряшеві, Національна рада інвалідів в Словацькій Республіці, ГО ФОРЗА, Національний природний парк «Зaчарований край», ЗОУЛМГ, Інститут підвищення кваліфікації лісівників з Норвегії.
Більш детальна інформація про проект на www.forsoc.org та https://www.facebook.com/forsoc.eu/
Проект спів-фінансується грантом королівства Норвегії через Норвезький фінансовий механізм www.norwaygrants.org/, державним бюджетом Словацької Республіки «Словаччина-Україна: Співпраця через кордони» та Департаментом Міжнародних програм Федеральної Лісової Служби США.