УЧНІ ПЕРЕЧИНСЬКОЇ ЗОШ-ІНТЕРНАТУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ЕКСКУРСІЇ З ЛІСОВОЇ ПЕДАГОГІКИ

Як повідомлялося раніше на нашому сайті, в рамках проекту «FOR SOC Ліси для суспільства – ліси без бар'єрів» організовується ряд навчальних екскурсій з метою пізнання лісу як унікальної екосистеми і природної краси - «ВЧИМОСЬ ПРО ЛІС В ЛІСІ». Четверту таку екскурсію було вирішено провести для 25 учнів Перечинської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ст. Закарпатської обласної ради 05 квітня 2017 року до Кам’яницького лісництва ДП «Ужгородське ЛГ» та Закарпатського еколого-натуралістичного центру.
Учні розпочали день в обласному еколого-натуралістичному центрі зі знайомства інтерактивній формі: «Що для мене ліс? Що я не знаю про ліс? Що я люблю робити в лісі?» та короткої інформації про мету поїздки від представників ГО ФОРЗА (Світлана Купцова та Радміла Устич. Гостинно приймали в центрі директор ЗОЕНЦ Геревич Олександр Васильович, зав.відділу біології Величканич О.М. та методист Трацевська Н.М., які розповіли про роботу центру, провели ознайомчу екскурсію по території, цікаво розповідали про тварин, птахів та рослин, що там знаходяться. Діти отримали неабияке задоволення від спілкування з мешканцями «живого куточка» та закріпили отримані знання про них під час пізнавальних заходів з лісової педагогіки, коли вони мали називати назви всіх побачених живих організмів у грі «Парашут», а також отримали інформацію про кажанів та метеликів під час відповідної гри-рухавки Правила гри: учні сформували замкнуте коло, в середині обираються три кажани, яким зав’язали очі (адже кажан літає вночі і погано бачить). В колі також знаходиться й нічні метелики, вони може бачити. Кажани шукають свою їжу тільки за принципом відлуння. Як і в природі, кажани видають звуки (випромінюють короткі ультразвукові імпульси) і орієнтуються на місцевості через отримане від нічного метелика відлуння. Кажан говорить: «кажан», і на кожне його слово нічний метелик відповідає «метелик». Кажан так може почути, де саме знаходиться його здобич, і може її зловити. Потім діти міняються ролями.
Пообідавши, діти переїхати до Кам’яницького лісництва Держлісагенства України ЗОУЛМГ ДП «Ужгородське ЛГ». Здійснити навчальну екскурсію територією лісництва та лісгоспу допоміг Василь Лиситчук. Він розповів дітям про історію, навчання і традиції Кам`яницького шкільного лісництва. Перечинським дітям цікаво було побачити навчальні стенди про індикатори типів лісу Карпат, «Живі сторінки Червоної книги», кожен зміг потримати в руках експонати гірських порід та мінералів Карпат чи вирізані брусочки найрідкісніших та звичайних порід дерев нашого краю.
Блок заходів лісової педагогіки провели навчені в рамках проекту тренери з лісової педагогіки – Ковальчук Віталій та Кузнецов Олексій, які познайомилися з дітьми у формі гри «Шишкофон», а потім додатково закріпили знання про жителів лісу під час гри «Хто я?». Правила гри «Хто я?»: Ведучий гри оголошує, що буде обирати учасника, якому на спину буде прищіплена картка з зображенням тварин/рослин/птахів лісу, він має показати це зображення усім іншим учасникам та потім задавати питання щодо зображення, на які інші учасники можуть відповідати лише «Так» або «Ні». Наприклад, такі питання: «Я рослина?, «Я червоного кольору?», «Я можу рухатися?» тощо. Дитина, що вгадає, стає наступним учасником.
Дякуємо за участь в екскурсії учнів Перечинської ЗОШ-інтернату представникам ЗОЕНЦ та Ужгородського ЛГ та сподіваємося, що і учні, і викладачі, і тренери з лісової педагогіки отримали нові знання під час екскурсії, адже діти побачили нове і корисне про ліс, вчилися берегти і шанувати природу, зблизилися з нею та гарно відпочили, а тренери отримали можливість закріпити на практиці отримані знання з лісової педагогіки при роботі з такою цільовою групою як вихованці школи-інтернату.
Учасники навчальної поїздки отримали в рамках проекту футболки, брелоки, значки та олівці з логотипами проекту та програми.
Фотозвіт можна побачити за посиланням: http://fex.net/#!043889133848
Довідково: Проект «Ліси для суспільства - ліси без бар'єрів» (CBC01013) спрямований на створення транскордонного партнерства, яке, в свою чергу, сприятиме розвитку екологічного туризму та лісової освіти і популяризації культурної та природної спадщини на прикордонних територіях. Проект має на меті поліпшити можливості багатофункціонального ведення лісового господарства шляхом надання громадських послуг для відвідувачів лісу, туристів, дітей та молоді, в тому числі інвалідів. Координатор проекту – Національний лісовий центр у Зволені, Словаччина. Партнери проекту: Міські ліси Кошице, Церковні ліси Про Популо Попрад, лісовий коледж в Пряшеві, Національна рада інвалідів в Словацькій Республіці, ГО ФОРЗА, Національний природний парк «Зaчарований край», ЗОУЛМГ, Інститут підвищення кваліфікації лісівників з Норвегії. Більш детальну інформацію про проект див. на www.forsoc.org та https://www.facebook.com/forsoc.eu/ Проект фінансується грантом королівства Норвегії через Норвезький фінансовий механізм / Співфінансується державним бюджетом Словацької Республіки „Словаччина-Україна: Співпраця через кордони /„Гранти ЄЕЗ та Норвегії – Співпраця для спільних цінностей www.norwaygrants.org