НПП «Зачарований край» та ГО «ФОРЗА» провели природоохоронну акцію «Збережу ялинку!» для учнів шкіл Іршавського району

Національний природний парк «Зачарований край» запропонував маленьким громадянам Іршавщини, громадськості та всім небайдужим провести спільну природоохоронну акцію «ЗБЕРЕЖУ ЯЛИНКУ!», щоб зробити власний внесок у припинення винищення хвойних дерев.
ГО ФОРЗА активно підтримала проведення акції парком, який є партнером у рамках проекту «FOR SOC Ліси для суспільства – ліси без бар'єрів»,  оскільки під час підбиття підсумків акції для дітей-учаснииків було влаштовано свято з елементами лісової педагогіки. До того ж, співробітники парку (Мар`яна Цільо, Євген Гіга), а також керівник Підгірнянського шкільного лісництва Іршавського району Людмила Щока пройшли в рамках проекту навчання лісовій педагогіці під час відповідних курсів у Словаччині. Отже, була гарна нагода додатково опрацювати отримані знання.
Свято відбулося за участі директора НПП «Зачарований край» І.М. Піняшко, представника відділу освіти А.А. Андрішко, вчителів та вихованців Осійського та Підгірнянського шкільних лісництв (Л.В. Митровці та Л.І. Щока). Організатори свята – фахівець з еколого-освітньої роботи Ірина Попович та працівники парку Мар`яна Цільо і Раїса Ляшко влаштувати для маленьких учасників акції справжнє новорічне свято: проводили майстер класи та екологічні ігри, вчили дітей виготовляти різноманітні саморобки і вироби з природних матеріалів, поводили вікторини за тематикою збереження ялинок. Щоб школярики мали гарний настрій, усіх присутніх пригощали гарячим чаєм з лісових і польових трав, печивом та солодощами.
Партнери з Ужгорода – представники ГО ФОРЗА Світлана Купцова, Радміла Устич та Юрій Дербаль - провели з учнями майстер-клас по виготовленню новорічних сувенірних свічок з використанням природних матеріалів, долучили присутніх до анкетування на тему «Що ви знаєте/думаєте про ліс?» та нагородили дітей цінними призами за найкращі роботи.
Юні любителі природи – учні шкільного лісництва Осійської ЗОШ Маріка Юріна та Олександра Березнай підготували презентацію про браконьєрське винищення ялинок та їх наслідки, Михайло Черничко розважав присутніх веселими новорічними піснями, а Маша Мудранинець презентувала загадки про ялинку. Учні Підгірнянського шкільного лісництва Олександра Виничук, Ярослав Довгінко, Петро Меренич і Даринка Щока виконали інсценовану сценку про любов до природи та бережливе ставлення до новорічних ялиночок. 
Директор НПП «Зачарований край» І. Піняшко розповів дітям як багато потрібно років, щоб із насінини виросла ялинка і часу, щоб її виростити. Він зокрема зазначив: «Новорічна ялинка – це жива істота, збереження якої залежить від кожної людини, навіть від маленького хлопчика чи дівчинки. Тож, для збереження лісових ресурсів землі, давайте зробимо новорічний подарунок нашій природі і захистимо ці чудові дерева, зробивши штучні саморобні ялиночки-прикраси!»
Сьогоднішня природоохоронна акція «Збережу ялинку» стала для дітей справжнім веселим зимовим святом! Організатори даної акції зуміли переконати маленьких громадян іршавщини, що у переддень новорічних свят ялинки потрібно берегти, а не вирубувати.
Фотографії акції можна побачити за посиланням:https://drive.google.com/drive/folders/0B2jZjG3vt_uVY2hyRkNtS2ZkaVE?usp=sharing

За матеріалами прес-служби НПП "Зачарований край" та ГО ФОРЗА

Довідково: 
Проект «Ліси для суспільства - ліси без бар'єрів» (CBC01013) спрямований на створення транскордонного партнерства, яке, в свою чергу, сприятиме розвитку екологічного туризму та лісової освіти і популяризації культурної та природної спадщини на прикордонних територіях. Проект має на меті поліпшити можливості багатофункціонального ведення лісового господарства шляхом надання громадських послуг для відвідувачів лісу, туристів, дітей та молоді, в тому числі інвалідів.
Координатор проекту – Національний лісовий центр у Зволені, Словаччина. Партнери проекту: Міські ліси Кошице, Церковні ліси Про Популо Попрад, лісовий коледж в Пряшеві, Національна рада інвалідів в Словацькій Республіці, ГО ФОРЗА, Національний природний парк «Зaчарований край», ЗОУЛМГ, Інститут підвищення кваліфікації лісівників з Норвегії.
Більш детальну інформацію про проект див. на www.forsoc.org та https://www.facebook.com/forsoc.eu/

Проект фінансується грантом королівства Норвегії через Норвезький фінансовий механізм / Співфінансується державним бюджетом Словацької Республіки 
„Словаччина-УкраїнаСпівпраця через кордони /„Гранти ЄЕЗ та Норвегії – Співпраця для спільних цінностей  www.norwaygrants.org