Літо, діти, ліс = лісовий табір

З 4-го до 11-го липня цього року 40 дітей і 10 дорослих з України, Норвегії та Словаччини зустрінуться в дитячому таборі, який проходитиме на базі готеля Яворна, розташованого в гірському курорті Дрієніца в Словаччині. 
Метою цього міжнародного заходу є створення простору для знайомства, пошуку нових друзів, ознайомлення з роботою в лісовому господарстві, пізнання лісу як унікальної екосистеми і природної краси Словаччини в цілому. 
Програму лісового табору підготував Національний лісовий центр у Зволені, Словаччина в рамках проекту «Ліси для суспільства - ліси без бар'єрів», за підтримки Королівства Норвегії та Уряду Словацької республіки. До роботи в таборі залучені сертифіковані «лісові педагоги» зі Словаччини та Норвегії, які в цікавій інтерактивній та ігровій формі займатимуться з дітьми протягом 8 днів. Мовою спілкування дітей та дорослих з 3-х країн під час табору буде англійська. 
У перший день перебування в таборі, одразу після знайомства, під час міжнародного культурного вечора, діти у творчій формі зроблять презентацію своїх країн: природи, культури та традицій. Протягом усіх днів табору лісові педагоги, використовуючи сучасні методики викладання та проведення занять, займатимуться з дітьми вправами, спрямованими на створення та зміцнення позитивного ставлення до лісу та і природи в цілому, пояснюватимуть їм взаємозв’язки природи і людини, важливість лісу та деревини у житті людини. Не бракуватиме і пригодницьких ігор, спортивних заходів, танців та співочих вечорів, катання на конях, посиденьок біля вогню, нічних ігор з пошуку скарбів. Діти також освоять принципи надання першої домедичної допомоги в природі. Під час табору відбудуться дві поїздки, – діти відвідають історичний Спішський замок, озеро Штрбське плесо, оглядову вежу Градова в Кошице, а також партнерів проекту – Церковні ліси Про Популо Попрад та Міські ліси Кошице. Для 15 українських дітей з Ужгорода, Мукачева, Тячівського та Виноградівського району участь у таборі є доброю нагодою ближче познайомитися зі своїми ровесниками з сусідньої Словаччини та далекої Норвегії, водночас навчитися новому і відпочити.
Проект «Ліси для суспільства - ліси без бар'єрів» (CBC01013) спрямований на створення транскордонного партнерства, яке, в свою чергу, сприятиме розвитку екологічного туризму та лісової освіти і популяризації культурної та природної спадщини на прикордонних територіях. Проект має на меті поліпшити можливості багатофункціонального ведення лісового господарства шляхом надання громадських послуг для відвідувачів лісу, туристів, дітей та молоді, в тому числі інвалідів.
Координатор проекту – Національний лісовий центр у Зволені, Словаччина. Партнери проекту: Міські ліси Кошице, Церковні ліси Про Популо Попрад, лісовий коледж в Пряшеві, Національна рада інвалідів в Словацькій Республіці, ГО ФОРЗА, Національний природний парк «Зaчарований край», ЗОУЛМГ, Інститут підвищення кваліфікації лісівників з Норвегії.
Більш детальну інформацію про проект див. на www.forsoc.org та https://www.facebook.com/forsoc.eu/