Лісова педагогіка - інструментарій інтерактивної освіти на серпневій конференції педагогів міста

29 серпня 2017 року на базі класичної гімназії відбулася серпнева конференція педагогів міста. Цього року вона пройшла в нетрадиційному форматі (не) конференції  EdCamp. EdCamp є шостим у світовому рейтингу найбільш інноваційних освітніх організацій і створений для відкритого обміну педагогічним досвідом, співпраці й вирішення спільних завдань.
Більше 150 педагогів, батьків, школярів об`єднала актуальна тема  «Інноваційний простір для нового вчителя: нові виклики, нові можливості». Експертами та фасилітаторами на (не) конференції виступили педагоги, громадські діячі, директори, заступники. Педагогам, батькам школярам  було запропоновано обрати цікаві тренінги, майстер-класи за різними темами: «Громадська активність. Шляхи і засоби впливу на прийняття суспільно важливих рішень на місцевому рівні» (експерт – Микола Сюсько); «Ідеологія інклюзії» (експерт – Оксана Бабунич); «Запобігання професійному , емоційному вигоранні» (експерт  - Яна Рега); «Права не діють. Права беруть!» (експерт -  Олена Воротинцева); «Духовні принципи виховання» (експерт – Констянтин Томчич); «Лісова педагогіка - навчання про ліс у лісі» (експерт - Світлана Купцова); «10 секретів супер-учителя: інструменти та практичні поради» (фасилітатор – Оксана Павлючок-Гогогерчак); «Інноваційний простір для нового вчителя» (фасилітатор – Марина Казінцева); «Прогресивні зміни в початковій школі» (фасилітатори – Валентина Мацак та Євгенія Захаркевич); «Батьки і педагоги у вихованні дітей: консенсус можливий» (фасилітатор – Зоряна Гебур); «Змінити освіту за Кеном Робінсоном або Чому творчість врятує світ»  (фасилітатор – Лариса Гричка); «Портрет сучасного вчителя» (фасилітатор – Ярина Харіна); «Діти створюють країну – нова школа для підлітка» (фасилітатор – Катерина Дикун). Також у інтерактивній формі пройшло спільне з батьками та учнями обговорення «Формуємо кодекс  професійної етики вчителів разом».

На сесії «Лісова педагогіка - навчання про ліс у лісі» виступила внутрішній експерт ГО «ФОРЗА» Світлана Купцова. Вона розповіла 18 учасникам сесії - представникам дошкільних навчальних закладів, викладачам початкових класів, викладачам природознавства, біології, історії, музики старших класів - про те, що означає лісова педагогіка, про її історію, цілі та важливість.  

Були представлені цілий ряд інтерактивних вправ, які можуть бути використані для підготовки до практичного заняття з учнями під відкритим небом на будь-яку тему, що наразі вивчається у школі чи позакласно. Даний інструментарій був підкріплений методичним виданням з коротким описом усіх вправ "Про ліс у лісі: лісова педагогіка. Збірка інтерактивних ігор", яку отримали присутні педагоги для використання у своїй роботі. Декілька вправ були опрацьовані у формі гри: Шишкофон, Лісова павутинка, Ігровий парашут, Хто я, тощо. Педагоги з радістю долучилися до участі в іграх, при цьому відбувалося обговорення, як саме реалізувати ці вправи з учнями, на чому можна наголошувати, на що звернути увагу.

Світлана Купцова запросила педагогів проводити такі навчання під відкритим небом в Ботанічному саду м.Ужгород, де нещодавно в рамках проекту «Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів», який впроваджувала ГО «ФОРЗА», було відкрито Зелений клас (більше про це тут: http://forza.org.ua/uk/forests-society/v-uzhgorodi-vidkrili-zeleniy-klas та http://forza.org.ua/uk/forests-society/zeleniy-klas-botsadu-staie-vse-bilsh-vidviduvanim-foto-ta-videomateriali ).

Отже, викладачі після сесії отримали практичні знання щодо інструментарію проведення уроку під відкритим небом - в лісі, в парку чи в Ботанічному саду, а також методичну літературу, поради та натхнення від ГО ФОРЗА для впровадження нової інтерактивної форми освіти!

Велика подяка автору фотографій - Вікторії Боровіковій-Лойко.
Ранковий телеефір на каналі Тиса з організаторами конференції - http://newsvideo.su/video/7500034