Лісова педагогіка для дітей: ігрові форми та практичні екскурсії у ліс

Як вже зазначалося раніше,  з метою ознайомлення роботи лісового господарства та пізнання лісу як унікальної екосистеми і природної краси в цілому, була створена програма реверсних навчальних поїздок «ВЧИМОСЬ ПРО ЛІС В ЛІСІ»: перша, 25 серпня, для учнів шкільних лісництв Іршавського району до Кам’яницького лісництва ДП «Ужгородське ЛГ» та Закарпатського еколого-натуралістичного центру, а друга, 29 серпня, – для вихованців гуртків природничого напрямку обласного еколого-натуралістичного центру до НПП «Зачарований край».
Для наших учасників багато вражень було під час першої поїздки, деякі з них ділилися ними на своїх сторінках у фейсбуці (http://forza.org.ua/uk/forests-society/ce-neymovirno-vidguk-uchasnici-navchalnoyi-poyizdki-uchniv-shkilnih-lisnictv ), а більше матеріалу про неї можна прочитати тут: http://forza.org.ua/uk/forests-society/diti-zi-shkilnih-lisnictv-irshavshchini-pobachili-diva-prirodi
Не менш цікавою виявилися й навчальна поїздка з лісової педагогіки для вихованців гуртків ЗОЕНЦ до НПП Зачарований край, яка відбулася 29 серпня 2016 року. Завдяки гостинності керівництва та співробітників парку діти змогли ознайомитися з тими природними дивами, що є на території парку, побувати в печері, проявити свою творчість під час блоків заходів лісової педагогіки, які проводилися на базі парку, насолодитися чудовими краєвидами, свіжим повітрям, побачити те, що в місті знайти важко - природу в її первинному стані.
Учасники навчальних поїздок отримали в рамках проекту футболки та сумки з логотипами проекту та програми.
Сподіваємося, що дані навчальні поїдки стали для дітей джерелом натхнення природою та лісом, нових знань та знайомств з природними дивами рідного краю!

За матеріалами прес-служби НПП "Зачарований край" та ГО ФОРЗА

Довідково: 
Проект «Ліси для суспільства - ліси без бар'єрів» (CBC01013) спрямований на створення транскордонного партнерства, яке, в свою чергу, сприятиме розвитку екологічного туризму та лісової освіти і популяризації культурної та природної спадщини на прикордонних територіях. Проект має на меті поліпшити можливості багатофункціонального ведення лісового господарства шляхом надання громадських послуг для відвідувачів лісу, туристів, дітей та молоді, в тому числі інвалідів.
Координатор проекту – Національний лісовий центр у Зволені, Словаччина. Партнери проекту: Міські ліси Кошице, Церковні ліси Про Популо Попрад, лісовий коледж в Пряшеві, Національна рада інвалідів в Словацькій Республіці, ГО ФОРЗА, Національний природний парк «Зaчарований край», ЗОУЛМГ, Інститут підвищення кваліфікації лісівників з Норвегії.
Більш детальну інформацію про проект див. на www.forsoc.org та https://www.facebook.com/forsoc.eu/

Проект фінансується грантом королівства Норвегії через Норвезький фінансовий механізм / Співфінансується державним бюджетом Словацької Республіки 
„Словаччина-УкраїнаСпівпраця через кордони /„Гранти ЄЕЗ та Норвегії – Співпраця для спільних цінностей  www.norwaygrants.org