Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів: багато досягнуто, ще більше попереду

В останні дні квітня партнери проекту «Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів» підводили підсумки кількарічної співпраці у питанні подолання  бар’єрів між кордонами та зближення лісівників з громадськістю у прикордонних територіях Словаччини та України.
Презентація інфраструктури еко-туризму та лісової педагогіки, створеної в рамках проекту, здійснена головними партнерами проекту ГО «ФОРЗА» та НПП «Зачарований край» з України, Міськими лісами міста Кошице та  Церковними лісами Про Популо міста Попрад зі Словаччини продемонструвала, що зазначені організації доклали чимало зусиль для створення привабливих об’єктів, що слугуватимуть створенню більш комфортних умов для відвідувачів лісу.
Виступи представників громадських організацій із захисту прав осіб з обмеженими можливостями  та активістів міста Кошице «Кошакт» зі Словаччини та Закарпатського обласного еколого-освітнього центру учнівської молоді та дітей-учасників лісових таборів з України ще раз підтвердили, що цілі досягнуті,  проект важливий для громадськості, а його результати використовуватимуться і в подальшому.
Фокус завершальної конференції був не тільки у презентації результатів та досягнень проекту, яких чимало, а що надзвичайно важливо, в створенні підстав та обговоренні рамок майбутньої співпраці. Кластер «ЛІС», створений в рамках проекту, та участь у ньому 19 різноманітних організацій з України і Словаччині – корисна платформа для подальшого обміну інформацією, написання спільних проектів співпраці, обміну спеціалістами та взаємному вивченню існуючого досвіду з різноманітних аспектів ведення лісового господарства.
На другий день конференції за участі депутатки Європарламенту від міста Кощице, заступниці мера Кошице, лісівників та представників громадськості відбулося урочисте відкриття рекреаційної території Лісопарку «Фурча», спеціально створеної Міськими лісами  міста з урахуванням вимог безбар’єрності та потреб людей з особливими потребами у пересуванні, для мікрорайону населенням близько 25 000 осіб. Альтанки, місця для занять фізкультурою, пікніків. а також санітарні зони тепер стануть ще більш доступними для візочників, мам з дітьми, велосипедистів та ролерів.
Участь в конференції близько 80 учасників, та зокрема, високопосадовців – керівників Генеральної дирекції лісів Словацької республіки та Національного лісового центру та представниць уряду Словацької Республіки та Посольства Королівства Норвегії у Словаччині,  а також підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Державним агентством лісових ресурсів України, Генеральною дирекціїєю лісів Словацької республіки та Національним  лісовим центром, ще раз засвідчили важливість теми для суспільства та продовження співпраці.
Короткі відео про значення слів «Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів» для різних людей, https://www.youtube.com/watch?v=EG8ILl8G-oo
Ми щиро вдячні усім партнерам за ефективну і результативну співпрацю, позитивні емоції і гарні спогади та сподіваємося на продовження співробітництва у питаннях сталого розвитку лісового господарства наших країн.
Висловлюємо особливу вдячність журналісту Роману Новікову за чудові фотографії, які виможете переглянути за посиланням https://goo.gl/photos/5oy2dZoKKV4rHXcWA