ФОРЗА передавала досвід лісової педагогіки лісівникам і педагогам Івано-Франківської області

Протягом двох днів 26-27 січня цього року в Івано-Франківську активно співпрацювали лісівники та педагоги області задля вдосконалення своїх вмінь та навичок у сфері лісової педагогіки – навчання про ліс у лісі для різних цільових груп населення. Такий семінар-тренінг став другим за чергою з трьох семінарів-тренінгів, що проходять в рамках проекту FORSOC: Ліси для суспільства – ліси без бар‘єрів, організованих для лісівників та педагогів Львівщини, Івано-Франківщини та Закарпаття.

В ході роботи семінару-тренінгу учасники та учасниці мали змогу кілька разів познайомитися - не тільки задля знайомства, але і для практикування різноманітних вправ, метою яких є знайомство учасників між собою, відпрацювати різноманітні вправи, серед яких: мапа понять (структура понять), створення розширеного визначення лісової педагогіки та структурування його за цілями лісової педагогіки, правила поведінки в лісі, лісова брама, лісові яруси, лісові почуття, мистецтво природи, вправа на органи чуття, як росте ліс; кажани і метелики; павутиння «Екосистема», та зворотний зв‘язок. Крім цього, учасники та учасниці працювали в командах, спочатку над створенням назви та девізу команди, а згодом – над формуванням програми заняття лісової педагогіки на задану тему, для визначеної цільової групи та у визначеному завданням місці.

Кожен учасник та кожна учасниця мали безліч можливостей для творчості у виконанні завдань, і всі були дуже активними і креативними, що створювало комфортну і приємну атмосферу під час семінару.

Окрім теоретичних та практичних вправ та інструментів, учасникам та учасницям представили досвід Словаччини та Закарпаття з України у організації і проведенні Свята Лісу – події, що має на меті привернути увагу суспільства до лісу, розбудувати діалог між лісівниками та громадськістю, навчити, розповісти і показати найрізноманітніші аспекти лісової екосистеми та лісового господарства.

І, вже традиційно, на завершення семінару, усі учасники та учасниці отримали сертифікат про активну участь, методичні та промоційні матеріали лісової педагогіки.
Велике спасибі усім за позитив і працьовитість. Окрема подяка Івано-Франківському обласному управлінню лісового і мисливського господарства в цілому, та, зокрема, Мирославі Василівні Дзундзі, за пророблену роботу в організації цього заходу.

Фотозвіт (180 фотографій) тут: https://goo.gl/photos/ewPimfFt8sxNqHUW6

Стаття про семінар тренінг у Львові тут: http://forza.org.ua/uk/forests-society/yak-lisovi-pedagogi-zi-slovachchi...

Статті про тренінг Лісовий гід тут: http://forza.org.ua/uk/forests-society/slovacki-ta-ukrayinski-lisovi-gidi-proveli-ekskursiyu-dlya-slovackih-ditey
А також тут: http://forza.org.ua/uk/forests-society/lisovi-gidi-vidteper-ie-i-v-ukrayini

Інші статті можна знайти у розділі Новини на нашому сайті.

Довідково: Проект «Ліси для суспільства - ліси без бар'єрів» (CBC01013) спрямований на створення транскордонного партнерства, яке сприятиме розвитку екологічного туризму та лісової освіти і популяризації культурної та природної спадщини на прикордонних територіях. Проект має на меті поліпшити можливості багатофункціонального ведення лісового господарства шляхом надання громадських послуг для відвідувачів лісу, туристів, дітей та молоді, в тому числі інвалідів. Координатор проекту – Національний лісовий центр у Зволені, Словаччина. Партнери проекту: Міські ліси Кошице, Церковні ліси Про Популо Попрад, лісовий коледж в Пряшеві, Національна рада інвалідів в Словацькій Республіці, ГО ФОРЗА, Національний природний парк «Зaчарований край», ЗОУЛМГ, Інститут підвищення кваліфікації лісівників з Норвегії.
Більш детальна інформація про проект на 
www.forsoc.org та https://www.facebook.com/forsoc.eu/
Проект спів-фінансується грантом королівства Норвегії через Норвезький фінансовий механізм www.norwaygrants.org/, державним бюджетом Словацької Республіки «Словаччина-Україна: Співпраця через кордони» та Департаментом Міжнародних програм Федеральної Лісової Служби США.