Друзі лісу назавжди - девіз лісового табору

FOREST FRIENDS FOREVER
FOREST FRIENDS FOREVER – або ДРУЗІ ЛІСУ НАЗАВЖДИ – з такими словами прощалися 40 дітей після тижня, який вони провели разом  в рамках проекту FOR SOC.  З 4-го до 11-го липня 2016 р. року 40 дітей і 10 дорослих з України, Норвегії та Словаччини зустрілися у  дитячому таборі  у гірському курорті Дрієніца в Словаччині.  15 дітей приїхали із Закарпаття, 15 – із  Словаччини та 10 – із Норвегії.
Метою цього міжнародного заходу було створення простору для знайомства, пошуку нових друзів, ознайомлення з роботою в лісовому господарстві, пізнання лісу як унікальної екосистеми і природної краси Словаччини в цілому. 
Програму лісового табору підготував Національний лісовий центр у Зволені, Словаччина в рамках проекту «FOR SOC Ліси для суспільства - ліси без бар'єрів», за підтримки Королівства Норвегії та Уряду Словацької республіки. До роботи в таборі залучені сертифіковані «лісові педагоги» зі Словаччини та Норвегії, які в цікавій інтерактивній та ігровій формі займалися з дітьми протягом 8 днів. Мовою спілкування дітей та дорослих з 3-х країн під час табору була англійська. 
Перший день почався короткими презентаціями дітей про свої країни, про красу природи, відомих людей та традиції. Українські діти символічно привітали всіх гімном та хлібом і сіллю.
НАВІЩО СИДІТИ В ХАТІ, ЯКЩО ВСІ ПРИГОДИ – НАДВОРІ
Наступні дні були сповнені іграми і походами, спрямованими на пізнання до лісу та і природи в цілому. Їх девізом стали придумані дітьми слова: «НАВІЩО СИДІТИ В ХАТІ, ЯКЩО ВСІ ПРИГОДИ – НАДВОРІ!». Пригоди і справді були – діти відкривали лісові ворота, приміряли ролі мисливців, хижаків та здобичі, шукали лісовий скарб, пили із джерела бажань, робили арт-обєкти із природнього матеріалу, вчились надавати першу допомогу на природі і ще багато цікавого.
8,5 КМ В ДЕНЬ
Саме стільки в середньому в день проходили діти по навколишніх лісах! Супроводжували нас лісівники із міських лісів Сабінова, від яких діти дізналися про те, як маркуються дерева для рубки, а як позначаються особливо цінні для біорізноманіття дерева;  навіщо в лісі водо утримуючі споруди; як колись виробляли деревне вугілля;  чи завжди необхідна посадка дерев; як побачити сліди тварин. В ігровій формі  під час походів діти змогли порозуміти, що в природі все знаходиться в рівновазі, а ліс виконує цілу низку різних функцій!
Не бракувало і традиційних для дитячого табору занять: спортивних заходів, танців та співочих вечорів, катання на конях, посиденьок біля вогню, нічних ігор.  Відбулися дві поїздки - у історичний Спішський замок, озеро Штрбське плесо, оглядову вежу Градова в Кошице, зоопарк Кошіце, а також до партнерів проекту – Церковні ліси Про Популо Попрад та Міські ліси Кошице.
НОВІ ДРУЗІ
Для 15 українських дітей з Ужгорода, Мукачева, Тячівського та Виноградівського району участь у таборі була доброю нагодою ближче познайомитися зі своїми ровесниками з сусідньої Словаччини та далекої Норвегії, водночас навчитися новому і відпочити.  У шкільному творі «Як ви провели літо?» вони обов’язково напишуть: «У мене тепер є друзі у Словаччині та Норвегії»!
 
Більш детальну інформацію про проект  та про табір див. на www.forsoc.org та https://www.facebook.com/forsoc.eu/