ДІТИ ЗІ ШКІЛЬНИХ ЛІСНИЦТВ ІРШАВЩИНИ ПОБАЧИЛИ ДИВА ПРИРОДИ

Про любов до природи та значення лісу для життя можна говорити багато. Проте, хоча б одне практичне заняття чи навчальна екскурсія до лісу дасть вагоме розуміння цінності лісових ресурсів та надати ще більше усвідомлення значення природи в цілому. Тим більше, коли особлива увага навчанню, практиці та пізнання надається підростаючому поколінню. Саме з метою ознайомлення роботи лісового господарства та пізнання лісу як унікальної екосистеми і природної краси в цілому, створена програма реверсних навчальних поїздок «ВЧИМОСЬ ПРО ЛІС В ЛІСІ»: перша, 25 серпня, для учнів шкільних лісництв Іршавського району до Кам’яницького лісництва ДП «Ужгородське ЛГ» та Закарпатського еколого-натуралістичного центру, а друга, 29 серпня, – для вихованців гуртків природничого напрямку обласного еколого-натуралістичного центру до НПП «Зачарований край».
Ці учнівські поїздки по взаємообміну та навчанню ведення сталого лісівництва організовано представниками ГО "Агенство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА» у рамках проекту «FOR SOC Ліси для суспільства – ліси без бар'єрів», за сприяння ЗОЕНЦ, при підтримці Кам’яницького лісництва Держлісагенства України ЗОУЛМГ ДП «Ужгородське ЛГ» та НПП «Зачарований край».
Іршавські учні трьох шкільних лісництв НПП «Зачарований край» - Підгірнянського, Ільницького та Осійського, розпочали день в обласному еколого-натуралістичному центрі зі знайомства інтерактивній формі: «Що для мене ліс? Що я не знаю про ліс? Що я люблю робити в лісі?» та короткої інформації про мету поїздки. Супроводжували дітей Радміла Устич (ГО ФОРЗА) та Алла Вячеславівна Самойлова (ЗОЕНЦ), котрі провели ознайомчу екскурсію по території центру, в ігровій формі здійснили пізнавальні заходи з лісової педагогіки: діти фантазували в грі «Нагодуй пташенят» з елементами ленд-арту та у формі гри «Ти – зайченя» ознайомилися з навичками виживання тварин.
Пообідавши, діти переїхати до Кам’яницького лісництва Держлісагенства України ЗОУЛМГ ДП «Ужгородське ЛГ». Здійснити навчальну екскурсію територією лісництва та лісгоспу допоміг Василь Лиситчук. Він розповів дітям про історію, навчання і традиції Кам`яницького шкільного лісництва, про досягнення і перемоги юних лісівників у обласних та Всеукраїнських заходах. Іршавським дітям цікаво було побачити навчальні стенди про індикатори типів лісу Карпат, «Живі сторінки Червоної книги», кожен зміг потримати в руках експонати гірських порід та мінералів Карпат чи вирізані брусочки найрідкісніших та звичайних порід дерев нашого краю, які приготовлені для проведення занять учнів Кам`яницького шкільного лісництва.
Особливо вразив затишний та відмінний ландшафт лісництва, де відчувається дбайлива рука господаря та любителя природи. Зацікавив дітей пізнавальний куточок лісового, еколого-натуралістичного центру ДП «Ужгородське лісове господарство» на території Кам`яницького лісництва. Не меш вражаюча відкрита навчально-пізнавальні стежки різновидів дерев з відповідно промаркованими їх назвами та «Гірські породи і мінерали Карпат».
Після пізнавальної екскурсії по лісівничих та історичних знакових місцях Кам`яницького лісництва ДП «Ужгородський лісгосп», А.В. Самойлова та Світлана Купцова (ГО ФОРЗА) знову провели блок заходів лісової педагогіки з дітьми.
Учасники навчальних поїздок отримали в рамках проекту футболки та сумки з логотипами проекту та програми.
Ось так, завдяки проведенню пізнавальних ігор та екскурсій, діти побачили нове і корисне про ліс, вчилися берегти і шанувати природу, зблизилися з нею та гарно відпочили.

За матеріалами прес-служби НПП "Зачарований край" та ГО ФОРЗА

Довідково: 
Проект «Ліси для суспільства - ліси без бар'єрів» (CBC01013) спрямований на створення транскордонного партнерства, яке, в свою чергу, сприятиме розвитку екологічного туризму та лісової освіти і популяризації культурної та природної спадщини на прикордонних територіях. Проект має на меті поліпшити можливості багатофункціонального ведення лісового господарства шляхом надання громадських послуг для відвідувачів лісу, туристів, дітей та молоді, в тому числі інвалідів.
Координатор проекту – Національний лісовий центр у Зволені, Словаччина. Партнери проекту: Міські ліси Кошице, Церковні ліси Про Популо Попрад, лісовий коледж в Пряшеві, Національна рада інвалідів в Словацькій Республіці, ГО ФОРЗА, Національний природний парк «Зaчарований край», ЗОУЛМГ, Інститут підвищення кваліфікації лісівників з Норвегії.
Більш детальну інформацію про проект див. на 
www.forsoc.org та https://www.facebook.com/forsoc.eu/
Проект фінансується грантом королівства Норвегії через Норвезький фінансовий механізм / Співфінансується державним бюджетом Словацької Республіки 
„Словаччина-УкраїнаСпівпраця через кордони /„Гранти ЄЕЗ та Норвегії – Співпраця для спільних цінностей  www.norwaygrants.org