У 2024 році побачив світ важливий для України документ «На шляху до циркулярної економіки в Україні: оглядовий стратегічний форсайт циркулярної економіки»
У ньому досліджується потенціал та можливі перспективи циркулярної економіки, а також визначаються практичні шляхи перетворення викликів на можливості для її впровадження в країні. Дослідження охоплює такі ключові ланцюги створення вартості продукції (КЛСВП) як Будівництво, Продовольство, Електроніка та ІКТ, Пластик та паковання, Відходи (вбудовані в усі КЛСВП). У форсайті окреслено потенційні бар'єри та виклики, з якими Україна може зіткнутися на шляху до впровадження циркулярної економіки, а також надано рекомендації для управлінців, політиків та зацікавлених сторін щодо сприяння переходу до неї у перспективі 3-х горизонтів (2030, 2035 та 2050 рр.). Зрештою, документ сприяє підвищенню обізнаності та поширенню сталих економічних практик в Україні.
Оскільки дослідження не охоплює деревообробну та меблеву галузі, навчальні програми CirCLER для менеджерів з переходу до циркулярної економіки матимуть вагоме значення для підтримки переходу в цьому секторі. Поки в CirCLER триває робота над навчальними програмами, громадська організація ФОРЗА, один з партнерів проєкту в Україні, ініціювала конкурс кращих практик переробки деревини на засадах циркулярної економіки для мікро- та малих підприємств. Три переможці конкурсу отримають від Швейцарської Конфедерації підтримку в еквіваленті 3500 євро для покращення циркулярності та практик сталого розвитку.
З одного боку, малі підприємства відіграють вирішальну роль у циркулярній економіці, а з іншого боку, при переході від традиційної лінійної моделі економіки «взяв-зробив-використав» до циркулярної економіки, часто стикаються з викликами і не до кінці розуміють її потенціал та переваги. Тому, конкурс кращих практик має також на меті поширити та популяризувати практики ефективного, інноваційного та сталого використання та переробки деревини, висвітлюючи переваги циркулярної економіки для малого бізнесу. Серед них і економія коштів та енергії, і зменшення кількості відходів, і покращення репутації бренду та лояльність клієнтів.
Отже, розробляючи спеціалізовану навчальну програму для менеджерів з переходу до циркулярної економіки, проєкт CirCLER прагне задовольнити нагальну потребу у кваліфікованих фахівцях, які впроваджуватимуть практики циркулярної економіки, в тому числі і в Україні. Ця інноваційна навчальна програма, в розробці якої беруть участі експерти з різних країн Європи, буде розміщена онлайн у вільному доступі сімома мовами.