В рамках проекту «Карпатські та кавказькі ініціативи» українська молодь відвідала Грузію

З 25 вересня до 4 жовтня 2021р. близько 40 учасників з 6 країн знайомилися із безсумніву одним з найгарніших куточків світу – Сванетією (Грузія). А у пообідніх презентаціях знайомили учасників табору зі своїми країнами: Україною, Чехією, Польщею, Словаччиною, Угорщиною. Програма була надзвичайно насиченою, за що ми вдячні нашим партнерам по проекту та організаторам табору в Грузії NGO SIQA - Georgian Association of Educational Initiatives .

Кавказ — гірські озера, річки, ліси, вершини понад 2500м, льодовики і завжди цікаві шляхи. А ще протягом кількох днів погода змінювалася дуже стрімко: дощ, сніг, сонце і щоразу як тільки розсіювався туман, чи відходили хмари, було відчуття наче ти знаходишся у новому місці. Неймовірні краєвиди! Так, Сванетія з її гостинною Местією, мальовничим Ушгулі та тисячею веж – земля, обдарована неперевершеною природою і доброзичливими людьми! А ще ситною кухнею: кубдарі, хачапурі, ташміджабі і т.п.  і переважна більшість з них приправлена «чарівним» інгредієнтом -  сванською сіллю, яку виготовляють самостійно у більшості домівок. Традиційні танці діти знають мабуть з пелюшок, бо як тільки місцеві школярі чули знайомі мелодії, одразу йшли до танцю. А ще тут намагаються зберегти унікальну сванську мову та традицію мирного врегулювання конфліктів за допомогою медіаторів.
У сплетінні глибоких традицій, місцеві навчальні заклади та влада ефективно налагоджують міжнародні партнерства і це дає змогу йти в ногу з часом.

Грузія розвивається, бо відкрита до знань ззовні і має що показати світу. Після цієї поїздки хочеться щиро побажати цій маленькій, але щедрій землі процвітання та подякувати учасникам з країн Вишеградської четвірки за те, що гідно представили традиції та історію своїх батьківщин. Це було інтерактивно, пізнавально, весело і запам’ятається нам всім на довгі роки! Наша українська група теж доклала найкращих зусиль до того, щоб і про нашу країну, фольклор, історію європейська молодь знала більше, точніше і пам'ятали, що тепер в них є добрі друзі і у Закарпатті. 
Також дякуємо Вишеградському фонду, проектному менеджеру проекту CACAUCO Гейзі Легену та приймаючій організації за відмінно проведений час і можливість побудувати місточки між молоддю з різних країн.

#Vysegrad4 #CACAUCO_Georgiancamp #Svaneti #Mestia