Позитив та приємна втома – відчуття після транскордонного велозаїзду Закарпаттям

Все більше людей отримують задоволення від активного відпочинку, який вимагає спритності та  певної фізичної підготовки, натомість приносить задоволення, драйв, адреналін і приємну втому.

Саме для таких активних людей ми спланувати та організували дводенний транскордонний велозаїзд Закарпаттям  в рамках проєкту «Bike AcceNT: велосипедна доступність об’єднує території».

Ковід та пов’язані  з ним обмеження щодо перетину кордону кілька разів відкладали нам запланований велозаїзд, і нарешті він відбувся 11-12 вересня 2021 року. В велозаїзді вздовж кордону з Євросоюзом взяли участь 23 активні велосипедисти та велосипедистки з Закарпаття, Івано-Франківщини та Пряшівського краю Словаччини.

Метою транскордонного велозаїзду було:

  • підвищення рівня обізнаності учасників та учасниць про можливості велоподорожей та організованих велосипедних турів населеними пунктами та природними територіями Закарпаття
  • пропагування природних та культурних цінностей краю
  • промоція об’єктів та суб’єктів, дружніх до велосипедистів.

Маршрути велозаїзду Закарпаттям

Велозаїзд першого дня протяжністю 47 км проходив рівниною,  живописними селами, розташованими на південь від міста Ужгород. Під час подорожі ми зупинялися біля старовинних середньовічних храмів різних конфесій:  Храм Св. Кирила та Мефодія в с. Сторожниця, Реформаторську церква в неоготичному стилі в с. Голоч; відвідали Реформаторську церква в с. Паладь-Комарівці та родзинку нашої подорожі – Горянську ротонду в м.Ужгород.

Ми знайомилися з традиціями та звичаями, культурою та історією українців, словаків та угорців, які тут здавна проживають.

Якщо Ви подорожуватимете цим маршрутом, Вам в нагоді стане інформація з аудіо гіду

українською https://izi.travel/en/49b7-na-pivden-vid-uzha/uk#tour_details_first та англійською мовами https://izi.travel/en/49b7-south-from-uzh/en

 

Маршрут велозаїзду, 1 день

Перепад висот велозаїзду, 1 день

 

Велозаїзд другого дня «Ужанською долиною» мав протяжність 53 км і проходив на північ від Ужгорода. Розпочався він подорожжю приміським електропотягом від Ужгорода до станції Загорб, а далі велосипедом мальовничою гірською місцевістю вздовж кордону зі Словаччиною. Ми відвідали Ужанський національний парк та пам’ятний знак, що символізує стик трьох кордонів: українського, словацького та польського. Помилувалися кремезним Дідо-дубом в с. Стужиця,  який захоплює і своїм віком 1100–1200 років, і своїми розмірами – діаметр 9,1 м.  

Відвідали та почули цікаву історію щодо Лінії Арпада, оборонної лінії загальною протяжністю близько 600 кілометрів, збудовану угорськими військами в Східних Карпатах у 1939-1944 роках для захисту від Червоної Армії.

Відвідали  також дерев’яну церкву Покрови Пресвятої Богородиці 1645 р. у селі Костріно, посмакували тортом «Ужанська Долина» у Великому Березному в затишному кафе Gallia/sweet shop, яке не оминає жоден велосипедист. Завершили ми маршрут у велосадибі «Добра Нуц» у Дубриничах, господарі якої гостинно приймають на нічліг туристів з усього світу і знайомлять з місцевими традиціями та звичаями.

 

Якщо Ви подорожуватимете цим маршрутом, Вам в нагоді стане інформація з аудіо гіду

українською https://izi.travel/en/fb86-vid-syanu-dodomu/uk та англійською мовами https://izi.travel/en/fb86-from-san-to-home/en

 

Маршрут велозаїзду, 2 день

Перепад висот велозаїзду, 2 день

________________________

Цю інформацію розміщено в рамках проєкту «Bike AcceNT: велосипедна доступність об’єднує території», Програма транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Зміст інформації не обов'язково відображає позицію ЄС і відповідальність за неї несе виключно ГО ФОРЗА