Посібник з влаштування велосипедних шляхів - практичні поради для громад

Велосипедний туризм останнім часом набирає обертів не тільки в Європі, а й в Україні. Не тільки внутрішні, а й закордонні велотуристи все більше зацікавлені у цій формі сталого туризму на теренах нашої країни. Але на відміну від Європи, для того, щоб задовольнити потреби туристів-велосипедистів, нам потрібно зробити ще дуже багато:

  • розробити велошляхи різної тривалості та рівня складності
  • розвивати велоінфраструктуру в громадах та між населеними пунктами
  • встановити велонавігацію
  • забезпечити надання базових послуг подорожувальникам на велосипедах

а також

  • розробляти та розміщувати друковану та в електронному форматі промо-інформацію не тільки про велошляхи та маршрути, але й про туристичні атракції, надавачів велопослуг, послуг в сфері гостинності та харчування.

Посібник з влаштування велосипедних шляхів – це публікація, в якій ми зібрали інформацію, про яку важливо знати і на яку варто звернути увагу при створенні велошляхів, а також, інформацію,  яку потрібно продумати заздалегідь. Він включає інформацію про велошляхи ЄвроВело, найбільшу мережу велошляхів в Європі, та покрокові рекомендації з влаштування велошляхів.

Сподіваємося, що вона надихне громади на «велозміни»  та допоможе зробити їх, а також регіони та країну в цілому більш велодружніми, бо велосипед - це чимдалі все більш популярний, зручний та екологічний спосіб подорожей.

________________________

Цю інформацію розміщено в рамках проєкту «Bike AcceNT: велосипедна доступність об’єднує території», Програма транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Зміст інформації не обов'язково відображає позицію ЄС і відповідальність за неї несе виключно ГО ФОРЗА