Дискусія про сталий туризм у Синевирській громаді

Днями в рамках проєкту #RURACTIVE пройшла зустріч з представниками Синевирської громади за участі представниць Колочавської громади та працівників національного парку "Синевир", експертів з питань розвитку громад, а також заступниці начальниці управління та курортів Закарпатської ОВА. Цього разу обговорювали питання розвитку сталого туризму.
 
На наш подив, ця тема виявилася однією з найскладніших серед тих, які ми пропрацьовували з представниками Синевирської громади.
Тема начебто й на поверхні, прописана у стратегії розвитку громади, дехто з мешканців громади займається наданням туристичних послуг, однак, як з’ясувалося у процесі обговорення, спільного бачення як цей напрямок розвивати більш ефективно та у сталий спосіб немає. До прикладу, одним з викликів є – як змотивувати туриста затриматися на території Синевирської громади довше ніж на 1 добу. Переважна кількість гостей відвідують Синевирське озеро і їдуть далі. Багато хто з гостей не знає, чим можна тут зайнятися, крім відвідування озера Синевир.
 
Нам здалося, що наразі недостатньою мірою використовуються такі інструменти як комунікація та співпраця всередині громади серед надавачів послуг, представників нацпарку та керівництва громади, а також співпраця між громадами, зокрема найближчим сусідом - Колочавською громадою, яка також має що запропонувати туристам і співпраця з якою може допомогти продовжити час перебування відвідувачів на території дестинації.
В результаті дискусії, всі сторони домовилися створити робочу групу, яка регулярно зустрічатиметься для актуалізації вихідних даних та пошуку шляхів вирішення викликів, які поставатимуть у процесі об’єднання всіх гравців. Домовились також, що варто попрацювати над онлайн картою, де буде комплексна інформація про територію, туристичні маршрути, атракції, зелені садиби, та інші туристичні послуги.
 
Ще одним позитивним моментом є й те, що до зустрічей і цієї зокрема долучаються також представники із сусідньої Колочавської ОТГ, які також займаються розвитком туризму. Якщо вдасться масштабувати ідею співпраці і всередині громади та між сусідніми громадами, від цього у виграші будуть і надавачі послуг, і муніципалітети з нацпарком, і звісно ж сам турист, який отримає більш привабливу і комплексну послугу і зможе затриматися у нашому краї на триваліший час!
 
Тримайте кулаки!
_______
Проєкт «RURACTIVE: дії заради змін у місцевих громадах», реалізується в рамках програми ЄС «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА» за співфінансування Європейського Союзу, Державного секретаріату з питань освіти, досліджень та інновацій Швейцарії та Бюро досліджень та інновацій Великобританії та партнерів проєкту. За зміст опублікованої інформації несе відповідальність винятково ГО ФОРЗА.