Найкраще місто Європи у сфері сталої міської мобільності

Вже менше, ніж за тиждень, стане відомо, яке місто показало найкращі результати в просуванні сталої міської мобільності. Серед фіналістів – Брага, Софія та Загреб.

23 березня 2023 року у місті Гент на спеціальній церемонії нагородження одне з цих трьох міст отримає престижну нагороду на знак визнання зусиль та покращень, проведених цими містами у 2022 році для покращення мобільності та комфорту для мешканців.

Кілька слів про номінантів:

  • Брага (Португалія) прагне покращити зв'язок між людьми, місцевим бізнесом та університетами за допомогою сталої мобільності. Під час ЄТМ португальське місто співпрацювало зі ста компаніями, щоб «віддати» вулиці пішоходам і побудувати громадські міні-парковки. Заходи включали гімнастику для різних поколінь, вуличне мистецтво та безпечну їзду на велосипеді для дітей.
  • Софія (Болгарія) впровадила нові транспортні послуги, які краще поєднують потреби громадян у мобільності та зменшують вплив на навколишнє середовище. Послуги включають електричні автобуси, мобільний додаток, зелені коридори та нові, більш доступні, тарифи. Окрім забезпечення більш чистого та доступного транспорту, болгарська столиця в рамках проекту InnoAir, впроваджує заходи, спрямовані на зменшення забруднення повітря шляхом заспокоєння дорожнього руху в рамках програми Європейського Союзу "Інноваційні дії в містах".
  • Загреб (Хорватія) номінований за інтеграцію стратегій, включаючи Стратегію розумного міста Загреба, Програму охорони повітря на 2022-2026 роки та План дій з управління шумом, які сприяють екологічному та цифровому переходу за допомогою сталої мобільності. Зокрема, Загреб будує 122-кілометрову велодоріжку до словенського кордону та 23-кілометрову веломагістраль до Дуго-Села. Він також провів дослідження, як розширити пішохідні зони і відійти від моделі міста, орієнтованого на автомобілі.

                                                                                  

Інформацію розміщено в рамках проєкту SUMCITYNET, Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст інформації не обов'язково відображає позицію ЄС і відповідальність за неї несе виключно ГО ФОРЗА