«Як у Вас погода?» - «Вже тепло, щойно сніги зійшли».
«Як вода в річці?» - «Зараз все добре, але вода непередбачувана, тому треба бути готовими».
Готовність до надзвичайних ситуацій, та, зокрема, паводків, складається з багатьох чинників: з підготовленості та професійності команди, з розуміння, що, коли і як робити, але, в значній мірі, вона залежить і від оснащення та наявності необхідного обладнання та інструментів.
Сьогодні ще три громади - Банилівська, Вашківська та Усть-Путильська, тепер вже у Чернівецькій області, отримали «Тривожні скринькі» з обладнанням та інструментами в рамках реалізації проекту «iNSltu: природні рішення постраждалим від паводку громадам».
Усть-Путильська територіальна громада має «Програму розвитку цивільного захисту, забезпечення пожежної безпеки та запобігання і реагування на надзвичайні ситуації на 2020-2025». Але, нажаль, на цей рік на програму з бюджету заплановано лише 10 тисяч грн. «То ще питання, чи будуть реальні кошти на заходи програми, зокрема протипаводкові, а інструменти та обладнання, вже реально маємо в руках і вони нам дуже помічні», - зауважили представники громади.
Якісна мотопомпа, яку отримала кожна громада, – важлива і потрібна річ в різних екстремальних ситуаціях. Під час паводку відкачати воду з затоплених будинків та приміщень, а під час пожежі – брати воду з річки чи колодязя для гасіння.
Сучасні, найкращої якості бензопили, ручні пилки і сокири, щоб розчищати потічки від заторів деревини, відтак дати можливість воді швидше протікати і не робити шкоду в селі, або розчисти хащі на сільгоспугіддях, щоб запобігти пожежі.
В професійних аптечках домедичної допомоги ини, щоб під час аварійно-рятувальних робіт накласти при переломі, і термоковдри, щоб зігріти людину після переохолодження.
«Ми вдячні Швейцарії, що відгукнулася на нашу минулорічну біду. Дай Бог, щоб це обладнання нам не згодилося ще наступні 50-100 років, але раптом що – краще бути готовими та озброєними», - на прощання зазначив Микола Пигичко, староста громади Слобода-Банилів Вашківської територіальної громади, яка є партнером проєкту.
Ця інформація розміщена в рамках проєкту «iNSitu – Природні рішення постраждалим від паводку громадам» за підтримки Швейцарської Конфедерації. Зміст інформації не обов'язково відображає позицію Швейцарської Конфедерації і відповідальність за неї несе виключно ГО ФОРЗА.