Ходити пішки нині модно. І для здоров’я корисно, і немає шкоди екології, і можна зекономити час. Погодьтеся, нерідко дійти з пункту А в пункт В швидше, ніж доїхати.
Однак ходити хочеться з комфортом, а не стрибати через бордюри чи придивлятися, де закінчується тротуар. Перепади висот між проїзною частиною та тротуаром створюють некомфортні умови для пересування пішки.
Відповідно до Державних будівельних норм, на пішохідних переходах максимальна висота бордюру в місці перетину з проїзною частиною не повинна перевищувати 0,025 м. Але в ідеалі бордюрний камінь краще занизити до рівня проїзної частини, щоб повністю прибрати перепад висоти.
Для кого це зручно?
Для людей, які пересуваються за допомогою крісел колісних;
Для батьків з дитячими візочками;
Для маленьких дітей, які лише вчаться ходити;
Для осіб похилого віку;
Для тих, хто проходить реабілітацію після травми. Здійснити прогулянку на милицях чи з тросточкою цілком можливо. Про каву з друзями годі й казати;
Для всіх, хто відчуває труднощі в пересуванні.
Як бачимо, пониження тротуарів забезпечує зручність пересування практично для кожного/-ї з нас.
Ця інформація розміщена в рамках проєкту SUMCITYNET, Програма транскордонного співробітництва ЄІС Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст інформації не обов'язково відображає позицію ЄС і відповідальність за неї несе виключно ГО ФОРЗА.