Проект ВЕЛОСИПЕДИ БЕЗ КОРДОНІВ – координація дій надзвичайно важлива

6-7 квітня в Ужгороді відбулася завершальна конференція проекту «ВЕЛОСИПЕДИ БЕЗ КОРДОНІВ» (CBC02/PSK-I/033), де партнери зі Словаччини та України представили досягнення, результати та напрацювання проекту зацікавленим сторонам з обидвох боків кордону, обговорили питання спільної зацікавленості та можливості подальшої співпраці між партнерами та регіонами у сфері просування далекобіжних велосипедних маршрутів та створення відповідної інфраструктури для велосипедного туризму і транспорту.
Цікаво було почути презентацію пані Адріани Шебешової, начальника управління туризму Кощицького самоврядного краю – головного партнера проекту, яка висвітлила сутність концепції мережі велосипедних маршрутів у Кошицькому краї та пані Віри Штупакової, координатора ЄвроВело 11 в Словаччині, яка говорила про складові та зусилля щодо належного облаштування велодоріжок у відповідності до європейських вимог.   
Зусилля партнерів зі Словаччини були направлені на проектування проходження велошляхів на території Кошицького регіону, у тому числі розробку схем далекобіжних веломагістралей регіону та навколишніх районів, визначення відтинків велошляху ЄвроВело11 та Земплінської веломагістралі на території Кошицького та Прешовського регіонів та розробка технічної документації для їх облаштування.
В той же час український партнер працював над розробкою концепції мережі далекобіжних велосипедних шляхів на території Закарпатської області та підготовкою рекомендацій українським органам влади з маркування велосипедних шляхів відповідно до стандартів країн ЄС. Завершальна конференція відкрила поле для дискусій щодо концепції мережі далекобіжних маршрутів, представлених робочою групою, а присутність архітекторів з Закарпаття, сусідніх Львівської та Івано-Франківської областей надала чудову можливість обговорити запропоновані місця сполучення з сусідніми країнами і областями України.
Віктор Мікулін, заступник голови Закарпатської облдержадміністрації підкреслив важливість створення належної інфраструктури велосипедних шляхів, які сполучатимуть міста та села. Він запропонував, за можливості, проектувати і будувати велосипедні доріжки під час запланованих на 2017 і подальші роки капітальних ремонтів та будівництва нових магістральних доріг та координувати дії усіх зацікавлених сторін у цьому питанні. А основою для такої роботи має бути саме затверджена на рівні обласної ради концепція мережі далекобіжних велосипедних маршрутів Закарпатської області.
Асоціація велосипедистів Києва (АВК) та громадське об’єднання Ужгородська велосипедна культура (Uzhhorod Bicycle Culture - UBC) представили учасникам власну діяльність і окреслили теми, над яким працюють.
Важливою складовою проекту було покращення спроможностей, обмін досвідом та знаннями фахівців та активістів, пов‘язаних з велорухом та велосипедною інфраструктурою, через участь у транскордонних семінарах з планування та проектування велосипедних шляхів а також з питань знакування велошляхів з практичною роботою на відтинку шляху ЄвроВело11.
Путівників велосипедними шляхами Закарпаття українською та Кошицьким та Прешовським краями словацькою стане в нагоді велосипедистам, які відвідають цю територію.
Другий день завершальної конференції продовжився спільним словацько-українським велозаїздом Ужгород – Невицький замок, допомогу в організації якого надало громадське об’єднання UBC, за що їм велика подяка.
Проект ВЕЛОСИПЕДИ БЕЗ КОРДОНІВ, підтриманий Королівством Норвегії та урядом Словацької республіки, добігає кінця, однак партнери домовились про співпрацю в просуванні теми велосипедних маршрутів на довгі відстані. Одним з потенційних проектів, який обидві сторони визнали важливим, є маркування велошляху від пункту пропуску на кордоні України та Словаччини в Малих Селменцях до Ужгороду, оскільки словацькі партнери вже промаркували відтинок, що веде до пункту перетину державного кордону на словацькій стороні.
Велика подяка Євгену Андріканичу (UBC) за надані фотографії та відео, з якими Ви можете ознайомитися тут: https://www.facebook.com/uzhgorodbicycleculture/posts/2260249997534389 
https://youtu.be/jfXcaIPpcBg 
Та Гейзі Легену (Кошице), з фотограціями якого Ви можете ознайомитися тут: https://goo.gl/photos/Yvc2mAchvCZhx8Vq7 -
Інформація про проект:
Цілі проекту: 1. Забезпечення скоординованої підготовки концептуальних документів та технічної документації з облаштування велошляхів; 2. Вдосконалення обізнаності місцевих експертів в сфері планування та створення велошляхів; 3. Підвищення обізнаності громадськості про можливості велосипедного транспорту та велотуризму у Кошицькому та Прешовському регіоні Словаччини та Закарпатській області України.
У реалізації проекту задіяні 7 організацій з України та Словаччини: Кошицький самоврядний край, Об‘єднання сіл Верхньої Ториси, Місто Велькі Шаріш, Регіональна туристична організація «Північний схід Словаччини» та Регіональне об‘єднання сіл Горнад, Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону ФОРЗА та Асоціація велосипедистів Києва.