Нприкінці вересня 2015 року представники ФОРЗА взяли участь у вступному семінарі Дунайської Транснаціональної Програми, на якому було оголошено про відкриття першого конкурсу прийому заявок на проекти, і те, що потенційні подавачі – партнери RERAM з Дунайської території можуть подаватися із заявками до 3 листопада 2015 року.
Дунайська Транснаціональна Програма є інструментом фінансування програми Європейської Територіальної Співпраці, також відомої як Інтеррег (Interreg), що забезпечує рамкові умови для впровадження спільних заходів та змін у політиці між національними, регіональними та місцевими гравцями з країн Європейського регіонального фонду розвитку (ЄРФР), Інструменту підготовки до вступу в ЄС та Європейського інструменту сусідства.
Дунайська Транснаціональна Програма має на меті просування економічного, соціального та територіального поєднання Дунайського Регіону. Він складається з 14 країн (Австрія, Болгарія, Хорватія, Чеська Республіка, Угорщина, Німеччина - Баден-Вюртемберг і Баварія, Румунія, Словаччина, Словенія, Боснія і Герцеговина, Молдова, Чорногорія, Сербія та Україна - Закарпатська, Чернівецька, Івано-Франківська та Одеська області).
Дунайська Транснаціональна Програма (2014-2020)охоплює чотири тематичні пріоритетні напрямки:
1. Інноваційний та соціально відповідальний Дунайський регіон:
1.1 Покращувати рамкові умови для інновацій;
1.2 Нарощувати потенціал бізнес- та соціальних інновацій;
2. Екологічно та культурно відповідальний Дунайський регіон:
2.1 Заохочувати транснаціональне управління водними ресурсами та попередження ризику повеней;
2.2 Сприяти сталому використанню природної та культурної спадщини та ресурсів;
2.3 Сприяти відновленню та управлінню екологічними коридорами;
2.4 Підвищувати готовність в сфері управління ризиками у навколишньому середовищі;
3. Краще пов'язаний та енергетично відповідальний Дунайський регіон:
3.1 Підтримувати екологічно дружні та безпечні транспортні системи і збалансовану доступність міських і сільських територій;
3.2 Поліпшувати енергетичну безпеку та енергетичну ефективність;
4. Дунайський регіон, що вдало управляється:
4.1 Поліпшувати інституційний потенціал для вирішення основних соціальних проблем;
4.2 Підтримувати управління та реалізацію Стратегії ЄС для Дунайського регіону .
В рамках Програми принаймні три партнери з щонайменше трьох різних країн поєднують свої зусилля в рамках проекту зазвичай протягом трьох років, причому принаймні одна країна має бути членом ЄС. Головний партнер має здійснювати загальний контроль над проектом. Програма спрямована на державні та приватні зацікавлені сторони.
Наступні партнери мають право на фінансування в рамках Дунайської транснаціональної Програми:
• Державні органи (національні, регіональні, місцеві органи влади)
• (Державні) надавачі послуг
• Науково-дослідні інститути та університети
• Торгові палати та асоціації
• Організації підтримки бізнесу
• Підприємства
• Неурядові організації
На жаль, Україна не має права брати участь в першому конкурсі в якості повноправного партнера, лише як асоційований стратегічний партнер, який повинен бути включений до партнера з Європейського фонду регіонального розвитку з бюджетом, який покриває витрати на проїзд та проживання. Відповідно представники ФОРЗА використали дану нагоду, щоб визначити і обговорити проектні ідеї та знайти партнерів для співпраці в майбутньому. Інформація, отримана в ході вступного семінару, є корисною як для підготовки проектної ідеї, так і для розуміння суті особливостей даної програми.